Не знам што да облечам – spring edition | I have nothing to wear – spring edition

Колку и да ги сакаме променливите пролетни денови, некогаш е навистина тешко да се одбере вистинската комбинација во која нема да смрзнете во рок од 1 час или нема да носите 5 парчиња гардероба во рака бидејќи нагло затполило :) Еве неколку наши предлози како да се справите со пролетното шашаво време :)

Маичка со долги ракави и плисирана сукња (и точак :)

image

Џемпер и „молив“ сукња

image

Тексас јакна и „кропнати“ панталони

image

Широки панталони и маичка на прерамки

image

„Комбинезонки“ и широка маичка со кратки ракави

Имате предлог? Пратете ни го на https://www.facebook.com/skopjecasual

Facebook CommentYou may also like