Совршеното зимско попладне | The perfect winter afternoon

Ако мене ме прашате, ова е совршениот рецепт за опуштено зимско попладне – лежерен амбиент, супер друштво и вкусно кафе (и чоколатце:), ништо повеќе не е потребно :)

Во модни „термини“, опуштената зимска комбинација би изгледала вака: 2 броја поголема маслинесто зелена кошула, стари избелени фармерки, удобни рамни чизми, долг, топол шал и часовник од новата колекција на Just Cavalli. Something old, something new, but all casual :)

Како изгледа за вас совршената зимска комбинација? Пратете ни фотки на team@skopjecasual.mk, би било супер да направиме еден зимски читателски пост, нели? :)

Часовникот од фотографиите можете да го погледнете тука.

 

image

image

image

image

If you ask me, this is the perfect recipe for a relaxed winter afternoon: casual ambiance, great company, delicious coffee (and some chocolate :), and that’s it :)

Put in fashion “terms” the perfect winter combination would look something like this: 2 sizes larger army green shirt, old, bleached jeans, comfy flat boots, long, warm scarf and a watch from the new Just Cavalli collection. Something old, something new, but all casual :)

What’s your favorite winter combination? Send your photos at team@skopjecasual.mk we’d love to make one “wintery” readers post :)

You can learn more about the watch from the photos here.

Facebook CommentYou may also like