Подготвени за лето со Women's Secret

Минатиот вторник бевме дел од промоцијата на Women’s Secret на која беа презентирани најновите модели на костими за капење и долна облека од колекцијата лето 2013.

Тоа што ни беше особено интересно кај костимите за капење е w’ shape – техниката со која се направени, која според зборовите на Women’s Secret „ја стилизира фигурата и ја истакнува нејзината сексипилна страна“.

Изборот е огромен, од бикини во јаки бои, ретро модели или ацтек шари, до пастелни едноделни костими и фустанчиња за на плажа. Уживајте во промо фотките и почнете да се подготвувате за летото! :)

image

image

image

image

image

 

Facebook CommentYou may also like