Колекцијата „Парго“ на Катарина Ивановска достапна за продажба

Во склоп на активностите на „Фондацијата Катарина Ивановска“, колекцијата на маички дизајнирани од македонскиот топ модел отсега е достапна за продажба.

Маичките по цена од 690 денари можете да ги најдете во салонот лоциран на бул. Партизански Одреди (веднаш зад Броз кафе), секој работен ден од 12:00 до 19:00 часот и сабота од 11:00 до 16:00 часот :) Средствата од сите продадени маички со ликот на Катерина одат во хуманитарни цели.

Направете убава работа и донирајте и носете супер лежерна гардероба :)

image

image

image

Facebook CommentYou may also like