Програма на Fashion Weekend Skopje

Уште точно една недела нè дели од стартот на Fashion Weekend Skopje, што значи време е да започнеме со подготовки :)

Програмата на ова издание според нас има одличен распоред. Пет дена полни со уживање, со најголема концентрација на настани за време на викендот.

image

Распоредот на десеттото издание на Fashion Weekend Skopje e следен:

23 oктомври

SQUIRE & BLACKOUT by Jovan Petrovski поддржан од Arthurs

Јована Филиповиќ поддржана од Bauerfeind

24 октомври

VIBRAZIONI by Aleksandra Mitkovska поддржана од Dolce Gusto

25 октомври

Kufer by Andriana Dineva

Модна куќа HERA

JZJ by Zlatko Jovanovski

Ирина Тошева поддржана од My:time

Олгица Ѓорѓиева поддржана од Oxette

26 октомври

Марина Миќановиќ

Групна модна ревија: Стефанија Насеска и Le Brand

Никола Петровски

Флутура Дедиња

LIDIYA GEORGIEVA

27 октомври

Ивана Пиља

Овогодинешната десетта по ред сезона ни носи многу убави новитети, меѓу кои и работилницата на Rebekah Roy и семинарот насловен „Современи движења во модата – трендови, продажба, блогирање“ во кој свои предавања ќе одржат Robert Cavell-Clarke, Rebekah Roy и девојките од Stylist.mk :)

Не очекува многу убава модна недела :) Очекувајте мнооогу фотки, а до стартот на овогодинешното потсетете се на претходните изданија на Fashion Weekend Skopje тука: http://skopjecasual.mk/?tag=fwsk

image

Facebook CommentYou may also like