Темно и светло сино | Dark and light blue

Одбројуваме до крајот на летото, веќе може да се искусат долги фустани, потемни бои, и веднаш шансата е искористена!

Во сосема прав А линија долг темно син фустан без ракави од чист лен, одговара сосема ситен и елегентен светло син часовник, а чевлите може да прошараат со џангл дезен.

Часовник: Just Cavalli Chain од My:time

DSC_0162DSC_0172DSC_0168

 

We countdown by summer end, we can already pull off long dresses, and well, the chance is used up right away!

In a complete strict and straight A line, a maxi sleevleess dark blue dress is combined with a small and elegant light blue watch. The shoes can vary the look a bit with a jungle vibe.

Watch: Just Cavalli Chain from My:time

 

Facebook CommentYou may also like