Ja доделивме првата Skopje Casual маичка

Сигурни сме дека веќе знаете, првата официјална Skopje Casual маичка ја освои Вера, која имаше најинтересна комбинација од натпреварот кој го организиравме со mojagarderoba.mk.

Маичката излезе малку поинаква од тоа што го планиравме, но за среќа, уште поубава од тоа што очекувавме :) Вера ја запознавме вчера и ѝ ја доделивме маичката на кафе муабет во Деус.

За оние кои сѐ уште немале прилика да ја запознаат, Вера е супер талентирана девојка која изработува хеклани парчиња накит и гардероба. Повеќе за нејзината работа можете да прочитате тука, а ние имавме среќа да добиеме и по едно хеклано подароче (фала најнајмногу, Вера! :) )

Со овој пост ви даваме само едно мало preview од тоа како изгледаше доделувањето на маичката, а Вера ни најави дека наскоро ќе добиеме и фотки како ја носи :) Едвај чекаме! :)

 

image

image

image

image

image

image

image

image

Facebook CommentYou may also like