Welcome Tommy Hilfiger :)

Веројатно веќе видовте мнооогу Instagram Stories на темата за која ви пишувавме денес, но, тука сме да ја раскажеме целата приказна :) Минатата среда заедно со MY:TIME му посакавме добредојде на најновиот бренд во нивната понуда, Tommy Hilfiger.

За да не биде ова уште еден типичен инфлуенсер пост, од старт е важно да кажеме, фанови сме на TH (и MY:TIME хехе) од day 1. Бидејќи успеа да направи фармерки и блузони да се супер кул, бидејќи презентира casual колекции на модни недели, бидејќи знае дека помалку е повеќе и се држи до минимализам. :)

Затоа вистински и искрено можеме да кажеме дека на настанот минатата среда вистински уживавме. Ова беше еден супер доказ дека сепак има македонски брендови кои знаат како да ги третираат блогерите :)

На лежерната собиранка во Brown Sugar имавме задоволство да се дружиме со блогери, Insta инфлуенсери, претставници на медиуми и познати ликови кои ја делат приказната на TH. Толку многу се опуштивме што малку подзаборавивме на фотографирање па затоа ги користиме официјалните фотки на MY:TIME :)

English translation at the end of the post.

 

Повеќе | More >